Cuma, 23 Temmuz 2021
Film Önerisi; Soysuzlar Çetesi
Bu yazımda sizlere 2. Dünya Savaşı döneminde geçen, yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun üstlendiği “Soysuzlar Çetesi” filmi hakkında görüşlerimi ve konusu yazacağım.

   İlk öncelikle filmin konusu ile başlayalım;

   Soysuzlar Çetesi'nde, Alman kuşatması altındaki Fransa her zamankinden zor günler geçirmektedir. Savaştan hasar gören sivillerden sadece biri olan Shosanna, ailesinin canice öldürülmesine tanık olmuştur. Bir şekilde bu can pazarından kurtulmayı başaran kadın Paris'e gidip burada yeni bir kimlikle, sıfırdan hayata başlar. Öte yandan Avrupa'nın farklı bir ülkesinde kendi askerlerini Nazilere karşı örgütleyen yahudi Teğmen Raine amacına ulaşmak için çeşitli planlar kurmaktadır. Shosanna, Teğmen Raine ve Alman aktrisin yolları, Shosanna'nın işlettiği bir sinema salonunda kesişecektir. Aykırı yönetmen Quentin Tarantino'nun yazıp yönettiği, başrollerini ise Brad Pitt ve Diane Kruger'ın paylaştığı film sekiz dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

 

  Film 2. Dünya Savaşı’nın savaş yerine halkın ve askerlerin hislerini çok iyi yansıtıyor. Savaşın en çok etkilenenleri olarak halkın yaşantısı, zorlukları vb. gibi şeyleri çok iyi veriyor. Oyunculuklar, mekanlar, sesler gerçekten çok iyi.

  Belirtmem lazım ki bu film +18’dir. Çünkü içerisinde bolca kan, vahşet bulunmakta. Ayrıca film Prime Videos’da da bulunuyor. Böylece Amazon Prime üyeliğiniz ile izleyebilirsiniz.

 

   Kısaca Amazon Prime’dan bahsetmek istiyorum;  

  Amazon Prime hediye oyunlar da dahil olmak üzere pek çok ayrıcalık sağlıyor. Amazon’dan yaptığınız alışverişlerde hızlı teslimat ve ücretsiz kargo sağlıyor. Prime Video ile pek çok dizi, filmi izleme şansı sunuyor. Oyunlarda skinler, oyuniçi para gibi pek çok hediyeler sunuyor. Ayrıca Twitch’den istediğiniz bir yayıncıya aylık ücretsiz abonelik sunuyor. Gerçi Reyiz varken başka yayıncılara da gerek yok :D Bunun gibi bir sürü ayrıcalıklara ayda sadece 8 TL’ye sahip olabiliyoruz. Ülkemiz için karşılaması çok rahat olan bir servis.

 

  Yazımı okuduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Aşağıya filmin Prime Videos linkini bıraktım. Şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Huzurlu, sağlıklı günler.

Konu Kaynağı: https://www.beyazperde.com/filmler/film-60208/


https://www.primevideo.com/detail/0OO2I8SGWJ128GHUY1404Z1V5P/ref=atv_sr_fle_c_Tn74RA__1_1_1?sr=1-1&pageTypeIdSource=ASIN&pageTypeId=B0741H31DX&qid=1627038726